2017-08-05

Intilnirea anuală ale cluburillor Rotary înfrățite din Romania, Ukraina, Slovacia și Belarus, la picnicul rotarian si arborarea steagului rotary pe muntele Alpeska 1512 M , organizat de Clubul Rahiv centrul Europei , ocazie cu care la cina rotariana a avut loc infratirea clubului nostru Rotary Baia Mare 2005 cu clubul Ujgorod Skala , precum si reînnoirea angajamentelor de înfrățire cu Clubul Rahiv Centrul Europei. Evenimentul a avut loc in acest weekend, 4-6 August, la care au participat Rotarieni si din clubul nostru: Emil Sopoian, Guvernatorul districtului Rotary 2241 Romania si Republica Moldova, Flavius Balint, Presedintele Clubului Rotary Baia Mare 2005, Florentin Tus, Daniela Popa, Viorel Tura, Dan Lumezeanu, Cornel Cusner