Weekend alaturi de Rotary Club Rakhiv Centrul Europei

In perioada 31.07 - 02.08.2015, o delegatie a clubului Rotary Baia Mare 2005 impreuna cu alti colegi rotarieni din tara au organizat si efectuat o vizita la Rotary Club Rakhiv Centrul Europei din Ucraina, in scopul sprijinirii actiunilor organizate de clubul cu care suntem infratiti, pentru ajutorarea refugiatilor din zonele de conflict armat. La aceste actiuni au fost prezenti cca 70 de membri rotarieni din toata Ucraina reprezentand 12 cluburi Rotary, alaturi de o delegatie a clubului Rotary Kosice Classic(Slovacia), tot un club infratit cu al nostru.
2015-08-01

Emil Sopoian Rotary Rakhiv vizita la Rakhiv Centrul Europei Ucraina