Premiile Luxembourg pentru Pace la Parlamentul European

O delegatie a clubului nostru ce a insotit o serie de membri ai clubului Rotaract Baia Mare TEAM, invitati de drept ai World Peace Forum din primavara acestui an, au prezentat mesajul de pace, prietenie si intelegere mutuala in cadrul misiunii Forumului Mondial al Pacii.
2015-10-02

Participarea efectiva comuna a Rotaract si Rotary Baia Mare la lucrarile gazduite de catre Parlamentul European din Luxemburg, sunt de fapt, reliefand inca odata, deschiderea spre exterior pentru dezbaterea si cautarea de solutii la problemele majore cu care se confrunta Europa.

Ca exemplu, putem prezenta una dintre problemele discutate si pentru care s-a cautat raspunsuri, migratia din zona africana si a orientului mijlociu pentru care Europa si nu numai, cauta solutii.

rotary baia mare 2005 in luxembourg peace prize

REALIZĂRI